Dacosta Cup Round One 2022

Group A
Rank Teams Played Won Lost Drawn Diff GD Points
1 Irwin 10 7 0 3 20 - 4 16 24
2 Cornwall College 10 6 4 0 24 - 9 15 18
3 Maldon 9 3 1 5 10 - 7 3 14
4 Green Pond 8 3 3 2 9 - 9 0 11
5 St. James 10 2 4 4 8 - 12 -4 10
6 Anchovy 9 0 9 0 5 - 35 -30 0
Group B
Rank Teams Played Won Lost Drawn Diff GD Points
1 Frome 8 7 0 1 40 - 3 37 22
2 Rusea's 8 6 1 1 26 - 3 23 19
3 Green Island 8 4 4 0 12 - 15 -3 12
4 Hopewell 8 1 6 1 5 - 29 -24 4
5 Merlene Ottey 8 0 7 1 4 - 37 -33 1
Group C
Rank Teams Played Won Lost Drawn Diff GD Points
1 William Knibb 8 7 0 1 49 - 0 49 22
2 Cedric Titus 8 5 2 1 16 - 11 5 16
3 Spot Valley 8 3 3 2 9 - 9 0 11
4 Herbert Morrison 8 2 4 2 7 - 29 -22 8
5 Muschett 8 0 8 0 4 - 36 -32 0
Group D
Rank Teams Played Won Lost Drawn Diff GD Points
1 Mannings 10 7 0 3 29 - 5 24 24
2 Petersfield 9 4 0 5 15 - 5 10 17
3 Godfrey Stewart 10 4 3 3 15 - 13 2 15
4 Belmont Academy 10 3 5 2 4 - 14 -10 11
5 Black River 9 1 4 4 4 - 15 -11 7
6 Grange Hill 10 0 7 3 5 - 20 -15 3
Group E
Rank Teams Played Won Lost Drawn Diff GD Points
1 STETHS 10 9 1 0 22 - 1 21 27
2 B.B. Coke 10 6 3 1 14 - 6 8 19
3 Munro College 10 5 3 2 8 - 7 1 17
4 Lacovia 10 3 4 3 5 - 9 -4 12
5 Maggotty 10 2 6 2 6 - 14 -8 8
6 Sydney Pagon 10 1 9 0 7 - 25 -18 3
Group F
Rank Teams Played Won Lost Drawn Diff GD Points
1 Manchester 9 7 1 1 28 - 5 23 22
2 Belair High 10 7 2 1 20 - 4 16 22
3 DeCarteret College 10 5 1 4 23 - 9 14 19
4 Bellefield 10 3 5 2 14 - 12 2 11
5 Mt. St. Joseph 9 2 5 2 10 - 23 -13 8
6 May Day 10 0 10 0 2 - 44 -42 0
Group G
Rank Teams Played Won Lost Drawn Diff GD Points
1 Christiana 7 4 1 2 12 - 5 7 14
2 Holmwood 7 4 1 2 9 - 4 5 14
3 Mile Gully 7 3 2 2 6 - 2 4 11
4 Alphansus Davis High 8 3 4 1 10 - 9 1 10
5 Alston 7 0 6 1 4 - 21 -17 1
Group H
Rank Teams Played Won Lost Drawn Diff GD Points
1 Clarendon College 7 7 0 0 33 - 2 31 21
2 Edwin Allen 7 4 1 2 19 - 5 14 14
3 Lennon 8 4 3 1 14 - 11 3 13
4 Thompson Town 7 1 5 1 2 - 25 -23 4
5 Kellits High 7 0 7 0 3 - 28 -25 0
Group I
Rank Teams Played Won Lost Drawn Diff GD Points
1 York Castle 7 6 0 1 18 - 4 14 19
2 Browns Town 8 3 2 3 6 - 4 2 12
3 Oracabessa 8 3 3 2 9 - 11 -2 11
4 Ocho Rios 8 2 4 2 8 - 12 -4 8
5 Marcus Garvey 7 1 6 0 3 - 13 -10 3
Group J
Rank Teams Played Won Lost Drawn Diff GD Points
1 Tacky 9 4 0 5 22 - 12 10 17
2 St. Mary Tech 10 4 1 5 17 - 11 6 17
3 Annotto Bay 9 4 3 2 21 - 14 7 14
4 St. Mary High 10 4 5 1 11 - 23 -12 13
5 Horace Clarke 7 2 2 3 9 - 9 0 9
6 Wycliffe Martin High 9 0 7 2 12 - 23 -11 2
Group K
Rank Teams Played Won Lost Drawn Diff GD Points
1 Dinthill 10 10 0 0 47 - 8 39 30
2 McGrath 10 7 3 0 21 - 12 9 21
3 Charlemont 10 6 3 1 23 - 13 10 19
4 Ewarton 10 2 6 2 9 - 28 -19 8
5 Enid Bennett 10 2 7 1 10 - 32 -22 7
6 Guys Hill 10 1 9 0 4 - 21 -17 3
Group L
Rank Teams Played Won Lost Drawn Diff GD Points
1 Paul Bogle 10 8 2 0 31 - 11 20 24
2 Seaforth 10 5 1 4 29 - 11 18 19
3 Yallahs 11 5 3 3 17 - 10 7 18
4 St. Thomas Tech 10 3 5 2 26 - 19 7 11
5 Morant Bay 9 2 4 3 17 - 14 3 9
6 Robert Lightbourne 8 0 8 0 2 - 57 -55 0
Group M
Rank Teams Played Won Lost Drawn Diff GD Points
1 Glenmuir 8 7 0 1 31 - 3 28 22
2 Central 8 5 2 1 17 - 9 8 16
3 Denbigh 8 3 4 1 16 - 14 2 10
4 Old Harbour 8 3 5 0 16 - 17 -1 9
5 Tacius Golding 8 0 7 1 3 - 40 -37 1
Group N
Rank Teams Played Won Lost Drawn Diff GD Points
1 Garvey Maceo 8 7 0 1 29 - 5 24 22
2 Vere Tech 7 5 1 1 30 - 4 26 16
3 Foga Road 8 4 3 1 14 - 13 1 13
4 Kemps Hill 8 2 5 1 12 - 18 -6 7
5 Winston Jones 9 0 9 0 4 - 49 -45 0
Group O
Rank Teams Played Won Lost Drawn Diff GD Points
1 Titchfield 6 3 0 3 14 - 5 9 12
2 Happy Grove 5 2 0 3 14 - 5 9 9
3 Port Antonio 5 1 1 3 11 - 8 3 6
4 Fair Prospect 6 0 5 1 6 - 27 -21 1
© 2022 SportsMaxTV All Rights Reserved.